Ryanair,  Wizzair ir kitų oro linijų rankinio bagažo išmatavimai, svoriai ir draudžiamų daiktų sąrašas

Pigių oro linijų pasaulyje egzistuoja atitinkamos rankinio bagažo taisyklės, kurias svarbu ir aktualu žinoti prieš kelionę. „Ryanair” ir „Wizz Air”, dvi populiariausios Europos pigių skrydžių bendrovės, kurios  užsitarnavo reputaciją, nes siūlo skrydžius už prieinamą kainą kiekvienam. Tačiau dėl griežtos bagažo politikos keliautojai gali būti suglumę ir nusivylę, jei prieš tai nepasidomėjo šiais ribojimai. Tad, šiame išsamiame vadove aprašysime „Ryanair”, „Wizz Air” ir kitų pirmaujančių oro linijų bendrovių rankinio bagažo reikalavimus, bei pateiksime kitų draudžiamų daiktų sąrašą, kad sklandžiai praeitumėte oro uosto saugumo patikrą.

„Ryanair”

„Ryanair” rankinio bagažo normos keitėsi. Pagal Ryanair pateiktą informaciją rankinis bagažas – tai nedidelis asmeninis krepšys, kuris turėtų tilpti skrydžio metu po kėde priešais esančio keleivio. Standartinio rankinio bagažo matmenys yra 40 cm x 20 cm x 25 cm. Į krepšio apibūdinimą dar patenka: nešiojamojo kompiuterio krepšys, rankinė ar nedidelė kuprinė. Atminkite, kad šie matmenys gali būti pasikeitę, todėl prieš skrisdami visada dar kartą patikrinkite oro linijų interneto svetainėje.

Svorio apribojimas: „Ryanair” griežtai laikosi 10 kg rankinio bagažo svorio apribojimo. Dėl per didelio bagažo gali tekti mokėti didelius mokesčius.

Keliaujant su kūdikiu

Vienam asmeniui keliaujančiam su kūdikiu (nuo 8 dienų iki 2 metų) Ryanair oro linijomis leidžia su savimi papildomai turėti 2 vienetus kūdikio reikmenų, t.y. pvz., 1 vežimėlį ir paaukštintą vaiko kėdutę ar nešyklę, o už papildomą mokestį galima užregistruoti ir kitus kūdikių reikmenis (iki 20 kg).

Draudžiami daiktai: Kaip ir dauguma oro linijų bendrovių, „Ryanair” yra sudariusi draudžiamų daiktų, kurių negalima įsinešti į rankinį bagažą, sąrašą. Tai aštrūs daiktai, pavyzdžiui, žirklės ir peiliai, degūs daiktai, pavyzdžiui, fejerverkai, ir potencialiai pavojingi daiktai, pavyzdžiui, savigynos purškalai. Prieš pakuodami daiktus būtinai peržiūrėkite visą sąrašą „Ryanair” interneto svetainėje.

Papildomi patarimai: Atminkite, kad „Ryanair” bagažo politika yra gana griežta, todėl prie vartų jie gali būti ypač budrūs. Kad išvengtumėte netikėtumų ar papildomų mokesčių, prieš vykdami į oro uostą visada išsimatuokite ir pasverkite savo bagažą namuose. Taip pat patartina patikrinti, ar nėra atnaujintos jų taisyklės, nes jos gali dažnai keistis.

„Wizz Air”

Pagal „Wizz Air” pateiktą informaciją standartinio nemokamo rankinio bagažo matmenys turi būti  40 cm x 30 cm x 20 cm. Užsisakant „WIZZ Priority“ paslaugą turėtumėte galimybę su savimi turėti nemokamą rankinio bagažo vienetą (didžiausi matmenys 40 x 30 x 20 cm) ir papildomą kelioninį krepšį (didžiausi matmenys 55 x 40 x 23 cm).

Svorio apribojimas: „Wizz Air” taikomas panašus svorio apribojimas kaip ir „Ryanair” – leidžiama vežti iki 10 kg rankinio bagažo.

Draudžiami daiktai: Į „Wizz Air” draudžiamų daiktų sąrašą įtraukti aštrūs daiktai, degios medžiagos ir pavojingi daiktai. Būtina peržiūrėti jų svetainę, kad gautumėte naujausią informaciją.

Papildomi patarimai: Kaip ir „Ryanair” atveju, būkite budrūs, kai pakuojate daiktus „Wizz Air” skrydžiui. Įsitikinkite, kad jūsų krepšiai atitinka jų nustatytus dydžio ir svorio reikalavimus, ir būkite pasiruošę mokėti papildomai, jei viršysite šias ribas.

Kitos pirmaujančios oro linijų bendrovės

Dabar, kai jau aptarėme dvi vienas populiariausių oro linijų bendrovių teikiamus ribojimus rankiniam bagažui, trumpai apžvelkime ir kitų pirmaujančių oro linijų rankinio bagažo politiką:

1. „EasyJet”

Matmenys: „EasyJet” paprastai leidžia vežti ne didesnius kaip 56 cm x 45 cm x 25 cm dydžio rankinius bagažus, įskaitant rankenas ar ratukus.

Svorio apribojimas: standartiniams keleiviams taip pat taikomas 10 kg svorio apribojimas.

Atminkite, kad šie matmenys gali būti pasikeitę, todėl prieš skrisdami visada dar kartą patikrinkite oro linijų interneto svetainėje.

Draudžiami daiktai: „EasyJet”, kaip ir „Ryanair” bei „Wizz Air”, draudžia tokius daiktus kaip aštrūs daiktai, degios medžiagos ir sprogmenys. Naujausio sąrašo ieškokite jų interneto svetainėje.

2. „British Airways

Matmenys: „British Airways” paprastai leidžia vežti ne didesnį nei 56 cm x 45 cm x 25 cm dydžio krepšį ir mažesnį krepšį, pavyzdžiui, nešiojamąjį kompiuterį ar rankinę.

Svorio apribojimas: jų lėktuvo svoris yra šiek tiek didesnis – 23 kg ekonominės klasės keleiviams.

Atminkite, kad šie matmenys gali būti pasikeitę, todėl prieš skrisdami visada dar kartą patikrinkite oro linijų interneto svetainėje.

Draudžiami daiktai: „British Airways” laikosi pramonės standartų, kai kalbama apie draudžiamus daiktus.

Patarimai, kaip be streso keliauti su rankine

Nepriklausomai nuo pasirinktos oro linijų bendrovės, yra keletas universalių patarimų, kaip be vargo keliauti su rankine:

Patikrinkite aviakompanijos interneto svetainę: Tiksliausią ir naujausią informaciją apie rankinio bagažo taisykles rasite oficialioje oro linijų bendrovės interneto svetainėje. 

Investuokite į kokybišką rankinį bagažą: Investuokite į daugumos oro linijų bendrovių nustatytus didžiausio dydžio ir svorio reikalavimus atitinkantį rankinį krepšį. Atkreipkite dėmesį į patvarumą ir funkcionalumą.

Susipakuokite strategiškai: Išnaudokite kuo daugiau vietos, susukdami drabužius ir naudodami pakavimo kubelius. Apsvarstykite galimybę skrydžio metu dėvėti stambesnius daiktus, pavyzdžiui, striukes.

Prieš išvykdami iš namų pasverkite ir išmatuokite daiktus: Prieš išvykdami į oro uostą patikrinkite savo bagažo svorį ir matmenis, kad išvengtumėte netikėtumų oro uoste. Investuoti į bagažo svarstykles gali būti protingas žingsnis.

Žinokite išimtis: Kai kurios oro linijos gali taikyti kitokias taisykles aukščiausios klasės keleiviams, dažnai skraidantiems keleiviams ar specialių poreikių turintiems keliautojams. Susipažinkite su šiomis išimtimis, jei jos jums taikomos.

Apibendrinant galima pasakyti, kad norint sklandžiai keliauti būtina žinoti pasirinktos oro transporto bendrovės rankinio bagažo matmenis, svorio apribojimus ir draudžiamus daiktus. Nors pigių skrydžių bendrovės, pavyzdžiui, „Ryanair” ir „Wizz Air”, gali taikyti griežtesnes taisykles, net ir visateisiai oro vežėjai turi savo taisykles, kurių būtina laikytis. Laikydamiesi šių rekomendacijų ir protingai pakuodami daiktus galite užtikrinti, kad kelionė prasidės ir baigsis be jokių nenumatytų nesklandumų ir galėsite susitelkti į kelionės tikslą. Saugių kelionių!