Planuojate kelionę į Japoniją? Ir domina orų sezoniškumas šiame regione? Tuomet estate ten, kur reikia! Šiame straipsnyje norime jumis supažindinti su Japonija ir jos sezoniškumu. Perskaitę šį straipsnį galėsite nuspręsti, kuriuo metu jums būtų patogiausia ir palankiausia keliauti į šią nuostabią šalį.
Japonijos klimatas dėl jos geografinės padėties yra labai įvairus – nuo šiaurės iki pietų. Geriausias laikas keliauti į Japoniją priklauso nuo konkrečių regionų, kuriuos planuojate aplankyti. Todėl šiandien šiame straipsnyje pateiksime bendrą klimato apžvalga skirtingais metų laikais Japonijos regione:
Pavasaris (kovo-gegužės mėn.):
Pavasaris yra vienas populiariausių laikų aplankyti Japoniją dėl vyšnių žydėjimo (sakurų) sezono. Orai švelnūs ir malonūs, temperatūra svyruoja nuo 10 °C iki 20 °C (50°F iki 68°F). Vyšnių žiedai paprastai žydi nuo kovo pabaigos iki balandžio pradžios, pradedant pietuose ir judant į šiaurę. Tai geriausias metas užsiimti įvairiomis veiklomis lauke ir apžiūrėti lankytinas vietas.
Vasara (birželio-rugpjūčio mėn.):
Vasara Japonijoje gali būti karšta ir drėgna, ypač liepą ir rugpjūtį. Temperatūra gali siekti 30-35 °C arba daugiau, ypač tokiose miesto vietovėse kaip Tokijas ir Kiotas. Tai taip pat lietingasis sezonas (tsuyu), trunkantis nuo birželio iki liepos vidurio. Tačiau šiauriniuose regionuose, tokiuose kaip Hokaido, šiuo laikotarpiu temperatūra būna švelnesnė, todėl jei keliaujate šiuo laikotarpį į prieš tai minėtą regioną – pasirinkote puikiai, ypač jei mėgstate vėsesnį orą.
Ruduo (nuo rugsėjo iki lapkričio mėn.):
Ruduo – dar vienas populiarus sezonas aplankyti Japoniją. Orai švelnūs ir komfortiški, temperatūra svyruoja nuo 10 °C iki 20 °C (50°F iki 68°F). Rudens lapai yra svarbiausias akcentas, ypač lapkričio mėnesį, ir tai puikus metas tyrinėti parkus, sodus ir šventyklas. Hokaide rudeniniai lapai pasirodo šiek tiek anksčiau nei likusioje šalies dalyje.
Žiemą (nuo gruodžio iki vasario mėn.):
Žiema Japonijoje skiriasi priklausomai nuo regiono. Šiaurinėse vietovėse, tokiose kaip Hokaido ir Tohoku, vyrauja žema temperatūra ir gausiai sninga, todėl čia populiarus žiemos sportas. Vidurio ir pietiniuose regionuose žiemos švelnesnės, temperatūra svyruoja nuo 0 °C iki 10 °C. Jei jus domina slidinėjimas ar snieglenčių sportas, geriausia rinktis šiaurinius regionus.
Atminkite, kad kelionės išlaidos ir žmonių spūstys taip pat gali skirtis priklausomai nuo sezono. Pavasaris ir ruduo paprastai būna turizmo sezono pikas, todėl apgyvendinimo įstaigos ir populiarios turistinės vietos gali būti labiau perpildytos. Žiemą ir vasarą paprastai būna mažiau žmonių, tačiau žiema gali būti geresnis pasirinkimas tiems, kurie domisi slidinėjimu ar su sniegu susijusia veikla.
Galiausiai, geriausias laikas keliauti į Japoniją priklauso nuo jūsų pageidavimų dėl oro sąlygų, veiklos ir konkrečių regionų, kuriuos norite tyrinėti. Norint priimti pagrįstą sprendimą, pravartu ištirti vietovių, kurias planuojate aplankyti, klimatą ir renginius.
Ką dar svarbu žinoti prieš keliaujant į Japoniją?
Kelionė į Japoniją gali būti nuostabi ir naudinga patirtis, tačiau, norint užtikrinti sklandžią ir malonią kelionę, reikia nepamiršti tam tikrų svarbių dalykų. Informacija į kurią reikėtų atsižvelgti prieš keliaujant į Japoniją:
- Vizų reikalavimai: Priklausomai nuo jūsų pilietybės, norint atvykti į Japoniją, jums gali prireikti vizos. Būtinai iš anksto pasidomėkite vizų reikalavimais ir, jei reikia, kreipkitės dėl atitinkamos vizos.
- Kalba: Nors daugelis žmonių turistiniuose rajonuose ir didžiuosiuose miestuose kalba angliškai, naudinga išmokti keletą pagrindinių japoniškų frazių, kad galėtumėte orientuotis kasdieniame bendravime. Taip pat gali būti labai naudinga turėti vertimo programėlę.
- Valiuta: Japonijos valiuta yra Japonijos jena (JPY). Kreditinės kortelės plačiai priimamos miestuose, tačiau pravartu su savimi turėti grynųjų pinigų, ypač kaimo ar mažiau turistų lankomose vietovėse.
- Grynieji pinigai ir bankomatai: Japonijoje vis dar vyrauja grynieji pinigai, todėl patartina turėti grynųjų. Nors bankomatai yra plačiai prieinami, ne visi bankomatai priima užsienio korteles. Bankomatų ieškokite pašto skyriuose, „7-Eleven” parduotuvėse ir pagrindinėse traukinių stotyse.
- Viešasis transportas: Japonijoje veikia plati ir veiksminga viešojo transporto sistema: traukiniai, metro, autobusai ir tramvajai. Apsvarstykite galimybę įsigyti Japonijos geležinkelio bilietą, jei planuojate keliauti iš vieno miesto į kitą traukiniu, nes tai gali padėti sutaupyti pinigų.
- Etiketas ir papročiai: Japonijos kultūroje labai pabrėžiamas mandagumas ir pagarba. Susipažinkite su pagrindiniais etiketo principais, tokiais kaip nusilenkimas, batų nusiavimas patalpose ir abiejų rankų naudojimas duodant ir priimant daiktus.
- Arbatpinigiai: Arbatpinigiai Japonijoje nėra įprasta praktika ir netgi gali būti laikomi nemandagiais. Išskirtinis aptarnavimas jau įskaičiuotas į kainą.
- Apgyvendinimas: Japonijoje yra įvairių apgyvendinimo įstaigų – nuo tradicinių ryokanų (svečių namų) iki modernių viešbučių. Nakvynės vietas rezervuokite iš anksto, ypač sezono metu.
- Maistas ir maitinimas: Japonijos virtuvė garsi visame pasaulyje. Būkite atviri vietiniams patiekalams, įskaitant sušius, rameną, tempurą ir kt. Taip pat svarbu įsidėmėti, kad makaronų šlamštimas laikomas komplimentu virėjui.
- Saugumas ir švara: Japonija garsėja mažu nusikalstamumu ir švara. Tačiau vis tiek svarbu imtis standartinių saugumo priemonių ir saugoti savo daiktus.
- Sveikata ir higiena: Nešiokitės nedidelį buteliuką rankų dezinfekavimo priemonės, nes viešuosiuose tualetuose ne visada gali būti muilo. Taip pat pravartu su savimi turėti visų būtinų receptinių vaistų ir žinoti vietos medicinos įstaigas.
- Elektros lizdai: Japonijoje naudojami A ir B tipo elektros lizdai. Pasidomėkite, ar jūsų elektroniniams prietaisams nereikia įtampos keitiklio arba adapterio.
- Belaidis internetas ir ryšys: Išnuomokite nešiojamąjį „Wi-Fi” įrenginį arba oro uoste įsigykite SIM kortelę. Daugelyje viešų vietų taip pat veikia nemokamas „Wi-Fi”.
- Kultūrinis jautrumas: Būkite atidūs vietiniams papročiams ir venkite elgesio, kuris gali būti laikomas nepagarbiu. Pavyzdžiui, venkite garsiai kalbėti viešajame transporte.
- Sezoniniai aspektai: Susipakuokite sezonui ir planuojamai veiklai tinkamus drabužius. Rinkdamiesi drabužius atsižvelkite į orą ir vietos papročius.
Gerai pasiruošę ir paisydami vietos papročių, galėsite maksimaliai išnaudoti kelionę į Japoniją ir sukurti neišdildomų prisiminimų.
Keliones į Japoniją reikia kruopščiai susiplanuoti. Pasidomėkite vizų reikalavimais, nes jie skiriasi priklausomai nuo pilietybės. Nors turistinėse vietovėse kalbama angliškai, naudinga išmokti pagrindines japonų kalbos frazes. Turėkite grynųjų pinigų, nes Japonijoje vyrauja grynųjų pinigų visuomenė. Laikykitės vietos papročių, įskaitant etiketo, nusilenkimo ir batų nusiavimo patalpose taisykles.