Berlynas  – lankytinos vietos ir kiti patarimai

Berlynas yra didžiausias Vokietijos mietas ir kartu sostinė, kuri įsikūrusi Vokietijos šiaurės rytuose. Šis miestas vienas gyvybingiausių ir dinamiškiausių Europos miestų, garsėjantis turtinga istorija, kultūrine įvairove ir modernia architektūra. Lankydamiesi Berlyne svarbiausia, jog aplankytumėte šias lankytinas vietas: Brandenburgo vartai, Reichstagas, Holokausto memorialas, Berlyno katedra, Muziejų sala, Unter den Linden bulvaras, Berlyno siena, Berlyno televizijos bokštas, Gendarmenmarkt aikštė, Šarlotenburgo rūmai. O toliau straipsnyje panagrinėsime plačiau, kodėl rekomenduojamos šios lankytinos vietos.

Berlynas turi ilgą ir turtingą istoriją. Jis buvo Prūsijos karalystės, Vokietijos imperijos, Veimaro respublikos, o vėliau – Rytų ir Vakarų Vokietijos sostinė. Miestui teko pagrindinis vaidmuo Antrojo pasaulinio karo ir Šaltojo karo metu, o nuo 1961 iki 1989 m. miestą skyrė Berlyno siena. 1989 m. griuvus Berlyno sienai ir 1990 m. susijungus Rytų ir Vakarų Vokietijai, įvyko istorinis momentas. Šiandien Berlyno sienos liekanų vis dar galima pamatyti Berlyno sienos memoriale ir Rytų pusės galerijoje.

Šiomis dienomis Berlynas garsėja gyvybinga meno ir kultūros atmosfora. Šiame meiste yra daugybė muziejų, galerijų, teatrų ir muzikos salių. Miestas traukia menininkus, muzikantus ir kūrėjus iš viso pasaulio.

Berlynas lankytinos vietos

Lankytinos vietos Berlyne

Brandenburgo vartai

Brandenburgo vartai yra vienas iš garsiausių ir simboliškiausių pastatų Berlyne, Vokietijoje. Šie vartai yra vieni iš pagrindinių miesto simbolių ir turi gilias istorines šaknis.

Brandenburgo vartai buvo pastatyti 18 a. pradžioje dar esant Prūsijos karalystei. Tai buvo ne tik miesto vartai, bet ir triumfo vartai, simbolizuojantys taikos ir klestėjimo laikotarpį. Jie buvo sukurti pagal Antikoje Romoje esančių vartų modelį, puoštą Dorėnų stiliaus kolonadomis.

Per istorijos eigą Brandenburgo vartai patyrė daugybę pokyčių. Jie buvo uždaryti, sunaikinti karo metu ir vėliau atstatyti. Po Antrojo pasaulinio karo, kai Berlynas buvo suskaldytas į Rytų ir Vakarų Berlyną, Brandenburgo vartai tapo simboliu, simbolizuojančiu miesto skyrių. Po Berlyno sienos griuvimo 1989 m., vartai tapo vienu iš Berlyno ir Vokietijos suvienijimo simbolių.

Šiandien Brandenburgo vartai yra vienas iš labiausiai lankomų turistinių objektų Berlyne. Jie yra laisvai prieinami visiems norintiems juos pamatyti ir fotografuoti, ir tai yra svarbus istorinis ir kultūrinis simbolis Vokietijos ir Europos kontekste.

Berlynas lankytinos vietos 1

Reichstagas

Reichstagas yra garsus pastatas Berlyne, kuris buvo ir yra svarbus Vokietijos politinės valdžios simbolis. Šis pastatas vaidino svarbų vaidmenį Vokietijos istorijoje ir politikoje. Štai keletas svarbių faktų apie Reichstagą:

Pastato istorija: Reichstagas buvo pastatytas 19 a. viduryje ir tarnavo kaip Vokietijos imperijos parlamentas. Jis buvo suprojektuotas prancūzų architekto Paulio Wallot ir buvo oficialiai atidarytas 1894 m.

Istorinės įvykiai: Reichstagas buvo vieta, kur 1918 m. Vokietijos imperijos imperatorius Vilhelmas II buvo priverstas pasitraukti iš valdžios po Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Taip pat čia 1933 m. įvyko garsus Reichstago deginimas, kurį nacistų valdžia panaudojo kaip pretekstą įvesti autoritarinę valdžią Vokietijoje.

Atstatymas: Po Antrojo pasaulinio karo Reichstagas buvo sunkiai pažeistas karo veiksmų metu. Po Berlyno sienos griuvimo ir Vokietijos suvienijimo, pastatas buvo atstatytas ir atnaujintas.

Modernizacija: Vokietijos vienybės šventės metu, 1999 m., Reichstagas buvo oficialiai atidarytas po ilgo atstatymo proceso. Pastate buvo įrengtas stiklinis kupolas, kuris tapo aiškiai matomu ženklu ir tapo vienu iš populiariausių turistinių objektų Berlyne.

Dabartinė paskirtis: Šiandien Reichstagas yra Vokietijos federalinės respublikos parlamento, žinomo kaip Bundestag, rūmai. Tai vieta, kurioje vyksta svarbūs politiniai sprendimai ir diskusijos.

Berlynas lankytinos vietos 2

Holokausto memorialas

Holokausto memorialas Vokietijoje vadinamas oficialiai „Denkmal für die ermordeten Juden Europas” (Europos žydų nužudymo paminklas) arba tiesiog „Holokausto memorialu” (Holocaust Memorial). Tai didelis memorialas, pastatytas Berlyne, kuris mini ir pagerbia daugiau nei šešis milijonus žydų, nužudytų nacistinio Vokietijos režimo, Antrojo pasaulinio karo metu.

Štai keletas svarbių faktų apie Holokausto memorialą Vokietijoje:

Memorialo atidarymas: Holokausto memorialas buvo oficialiai atidarytas 2005 m. gegužės mėnesį. Tai yra vienas iš naujausių ir labiausiai pastebimų Berlyno paminklų.

Architektūra: Memorialą sukūrė architektas Peteris Eisenmanas. Tai labai įspūdingas ir daugiasluoksnės struktūros paminklas, susidedantis iš daugiau nei 2 700 betoninių stulpų arba stelų. Stelos yra skirtingo aukščio ir sudaro labirintą, kuriame lankytojai gali pasivaikščioti.

Prasmė: Memorialas neturi vienareikšmiškos prasmės ir paliekia daug erdvės individualiam interpretavimui. Jis buvo sukurtas skatinti apmąstymus apie Holokaustą ir jo aukas, taip pat apie žmogiškumą ir atmintį.

Informacijos centras: Po memorialu yra informacinis centras, kuriame lankytojai gali sužinoti daugiau apie Holokaustą, žydų persekiojimą ir jo istorinį kontekstą. Ten yra daugiau nei 800 000 pažymėtų nužudytų žydų pavardžių.

Lankytojai: Holokausto memorialas yra vienas iš labiausiai lankomų turistinių objektų Berlyne ir viena iš svarbiausių vietų, aukoms atminti.

Holokausto memorialas Vokietijoje yra jaudinantis ir įspūdingas atminimo simbolis, primenantis apie tamsią žmonijos praeitį ir raginantis neleisti tokiam siaubingam dalykui kartotis ateityje. Tai taip pat yra svarbus paminklas žydų aukoms pagerbti.

Berlynas lankytinos vietos 3

Berlyno katedra

Berlyno katedra (Berliner Dom) yra vienas iš garsiausių ir įspūdingiausių religinių pastatų Berlyne. Ši katedra yra svarbi ne tik religinei bendruomenei, bet ir turistams, dėl savo unikalios architektūros ir istorijos. Štai keletas svarbių faktų apie Berlyno katedrą:

Pastato istorija: Berlyno katedra buvo pastatyta XIX a. pabaigoje ir pradžioje XX a. Prūsijos karalystės karaliaus Vilhelmo II iniciatyva. Ji buvo įkvėpta Italijos Renesanso ir vėlyvųjų baroko architektūros.

Architektūra: Katedros architektūra yra įspūdinga, su aukštu kupolu, skulptūromis ir puošniais fasado elementais. Viduje rasite įspūdingą varpine, taip pat gausiai puoštą interjerą su skulptūromis, freskomis ir vitražais.

Katedros vaidmuo: Berlyno katedra buvo pastatyta kaip evangelikų luteranų bažnyčia ir buvo naudojama kaip karališkoji laidojimo vieta, kurioje buvo palaidoti Hohencollernų dinastijos šeimos nariai, įskaitant Vokietijos imperatorių Vilhelmą II.

Praėjimas per istoriją: Per Antrojo pasaulinio karo Berlyno katedra buvo smarkiai pažeista, o jos atstatymas užtruko daugelį metų. Ji buvo atidaryta vėl 1993 m. ir šiandien yra vienas iš svarbiausių religinių ir kultūrinių objektų Berlyne

Lankomumas: Berlyno katedra yra populiarus turistinis objektas, ir ją dažnai lanko tie, kurie nori pamatyti šį įspūdingą pastatą, taip pat pasivaikščioti po jos kupolinius stogus, kurie suteikia puikius vaizdus į miesto panoramą.

Berlyno katedra yra svarbus religinis ir kultūrinis simbolis Berlyne ir Vokietijoje bei puikus pavyzdys monumentalios architektūros. Ji traukia tiek religinius žmones, tiek turistus, ieškančius įspūdingų architektūrinių ir kultūrinių patirčių.

Muziejų sala

Museumsinsel yra sala, esanti Špree upės viduryje Berlyne, kuri yra žinoma dėl savo turtingo kultūrinio paveldo ir gausių muziejų, esančių šios salos viduje. Štai keletas pagrindinių muziejų, esančių Museumsinsel:

Berlynas lankytinos vietos 4

Pergamo muziejus (Pergamonmuseum): Tai vienas iš garsiausių muziejų šioje saloje ir visame pasaulyje. Jame galima rasti didžiulius istorinius ir archeologinius eksponatus, tokiais kaip Pergamo altorius, Babilono rinktinės ir kitų senovinių civilizacijų relikvijos.

Altro galerija (Alte Nationalgalerie): Šis muziejus yra žinomas savo Europos dailininkų darbais, kurie yra išdėstyti nuo Viduramžių iki XIX a. vidurio. Jūs galite pamatyti tapybos, skulptūros ir kitus meno kūrinius.

Berlyno Baudžiamojo meno muziejus (Berlinisches Galerie): Šis muziejus yra skirtas moderniam ir šiuolaikiniam menui, įskaitant Berlyno šiuolaikinės meno kolekcijas.

Naujieji muziejai (Neues Museum): Naujieji muziejai apima Egipto muziejų, kuriame galima pamatyti įspūdingus Egipto senovės relikvijos, tokius kaip Nefertiti veidas.

Bode muziejus: Šis muziejus yra žinomas savo puikiaisiais meno kūriniais ir išskirtinėmis skulptūromis.

Museumsinsel yra UNESCO pasaulio paveldo vieta, ir tai yra puiki vieta lankytojams, norintiems susipažinti su Vokietijos ir pasaulio kultūros paveldu. Tai yra viena iš populiariausių turistinių vietų Berlyne, ir tai suteikia galimybę mėgautis meno, istorijos ir kultūros patirtimi.

Unter den Linden bulvaras

„Unter den Linden” yra garsus Berlyno bulvaras Vokietijoje, kuris yra viena iš seniausių ir istoriškiausių miesto gatvių.

Štai keletas svarbių dalykų apie „Unter den Linden” bulvarą:

Istorija: Bulvaras buvo įkurtas XVII a. pradžioje ir pradėjo vystytis kaip karališkoji vietovė. Praeityje jis buvo svarbi aikštė ir susitikimų vieta Berlyne. Per šimtmečius šis bulvaras tapo svarbia šio miesto dalimi

Pastatai ir institucijos: Bulvaras yra apsuptas daugybe įdomių pastatų ir institucijų. Tai apima Berlyno universitetą (Humboldt-Universität zu Berlin), Karalienės Elžbietos opera (Staatsoper Unter den Linden), Berlyno katedrą (Berliner Dom) ir daugelį kitų svarbių pastatų.

Paminklai ir skulptūros: „Unter den Linden” bulvaras turi daug paminklų ir skulptūrų, kurie atspindi Vokietijos ir Berlyno istoriją. Viena iš žinomiausių yra Friedricho II didžiojo statula.

Sodai ir parkai: Bulvaras apsuptas žaliųjų erdvių ir parkų, kurie prideda natūralios grožio miesto centrui

Kultūra ir turizmas: „Unter den Linden” yra turistų ir kultūrinių renginių vietos. Tai yra puiki vieta pasivaikščiojimams, kultūros renginiams, kavinėms ir parduotuvėms.

Šis bulvaras yra svarbi Berlyno ašis ir atspindi miesto istoriją, kultūrą ir architektūrą. Tai yra vienas iš lankomiausių ir mielų vietų mieste, kurioje galima pamatyti ir patirti daug Berlyno unikalios atmosferos.

Berlyno siena

Berlyno siena buvo fizinė siena, kuri per daugiau nei 28 metus skyrė Rytų ir Vakarų Berlyną, t.y., skyrė Rytų ir Vakarų Vokietiją. Ši siena yra simbolis šaltojo karo laikotarpio. Štai keletas svarbių faktų apie Berlyno sieną:

Sienos pastatymas: Berlyno siena buvo pastatyta 1961 m. rugsėjo 13 dieną. Ji buvo statoma kaip savotiškas atsakas į Vakarų Berlyno laisvę ir Vakarų Vokietijos įtaką.

Padalijimas: Ši siena padalino šeimas, draugus ir bendruomenes, kurios gyveno Vokietijos skirtingose pusėse. Tai sukėlė daug kančių ir tragiškų istorijų.

Žmonės bandė pabėgti: Daug žmonių iš Rytų Vokietijos bandė pabėgti per sieną į Vakarus. Kai kurie naudojo įvairius slaptus būdus, o kiti bandė pabėgti per sieną tiesiogiai, kas kėlė grėsmę gyvybei.

Kritimas: Berlyno siena tapo simboliu šaltojo karo pabaigai, kai 1989 m. lapkričio 9 dieną žmonės susirinko prie sienos ir, susidurę su minimaliu pasipriešinimu, pradėjo jos griovimą. Tai istoriškas įvykis, kuris paskatino Vokietijos suvienijimą.

Po sienos griuvimo: Po Berlyno sienos griuvimo Vokietija suvienijo Rytų ir Vakarų dalis. Tai tapo vienu iš šalies vienybės simbolių.

Berlyno siena yra svarbus istorinis ir politinis simbolis. Ji primena žmonėms šaltojo karo laikotarpio padarinius, padalijimą ir galiausiai vienybę. Ši siena taip pat yra paminklas laisvės troškimui ir žmonių ryžtui siekti laisvės ir vienybės. Daugelis jos fragmentų išliko kaip muziejai ir atminimo objektai, kad ateityje nepamirštume šio svarbaus istorinio įvykio.

Berlyno televizijos bokštas

Berlyno televizijos bokštas yra vienas iš garsiausių ir įspūdingiausių pastatų Berlyne. Šis bokštas yra žinomas dėl savo dizaino ir puikaus panoraminio vaizdo į miestą. Štai keletas svarbių faktų apie Berlyno televizijos bokštą:

Pastato istorija: Berlyno televizijos bokštas buvo pastatytas 1969 m. ir atidarytas 1969 m. rudenį. Jis buvo statomas Rytų Vokietijos, tuometinio Vokietijos Demokratinės Respublikos (DDR), dėl valdžios noro padidinti savo techninę įtaką.

Aukštis: Bokštas yra apie 368 metrų aukščio, todėl jis yra vienas iš aukščiausių pastatų Vokietijoje. Jis buvo ilgą laiką aukščiausias televizijos bokštas Europoje.

Būgnas ir panoraminė aikštelė: Viršuje yra būgnas, kuris turi permatomus langus ir yra žinomas savo moderniu dizainu. Ten taip pat jame yra panoraminė aikštelė, kurioje lankytojai gali mėgautis įspūdingais vaizdais į Berlyną ir aplinkinį kraštovaizdį. Tai yra viena iš geriausių vietų pasivaikščioti po Berlyno miesto panoramą.

Restoranas: aukščiau yra restoranas, kuris lankytojams siūlo ne tik puikius patiekalus, bet ir puikų vaizdą.

Lankytojai: Berlyno televizijos bokštas yra vienas iš labiausiai lankomų turistinių objektų Berlyne. Tai puiki vieta, kur galima mėgautis vaizdais į miestą, ypač dienos arba nakties metu.

Berlyno televizijos bokštas yra simbolis ne tik Berlyno, bet ir visos Vokietijos. Tai puikus būdas pamatyti miesto panoramą ir pasidžiaugti puikiais vaizdais. Tai taip pat yra svarbi kultūrinė ir istorinė vieta, prisimenant Berlyno istoriją ir šaltojo karo laikotarpį.

Berlynas lankytinos vietos 5

Gendarmenmarkt aikštė

Gendarmenmarkt yra viena iš žymiausių aikštų Vokietijos sostinėje Berlyne. Ši aikštė yra puikus pavyzdys klasikinio stiliaus architektūros ir yra vienas iš svarbiausių miesto kultūros ir turizmo objektų.

Gendarmenmarkt yra trikampės formos aikštė, o jos pagrindinės pastatų atrakcijos yra trys monumentinės pastatų struktūros:

Konzerthaus Berlin (Koncertų rūmai Berlyne): Tai koncertų ir muzikos renginių salė, pastatyta 19 amžiaus pradžioje. Šioje aikštėje vyksta įvairūs muzikiniai renginiai ir koncertai

Französischer Dom (Prancūzų katalikų bažnyčia): Ši bažnyčia buvo pastatyta prancūzų kalbos bendruomenės Vokietijoje reprezentacijai. Ji taip pat yra puikus pavyzdys baroko architektūros.

Deutscher Dom (Vokietijos bažnyčia): Ši bažnyčia buvo pastatyta 18 amžiaus viduryje ir yra antrasis bokštas Gendarmenmarkt aikštėje. Joje taip pat yra eksponuojamos įvairios eksponatų parodos ir istorinės relikvijos.

Gendarmenmarkt aikštė yra puiki vieta skirta pasivaikščiojimui, kultūros renginiams, restoranams ir kavinėms. Ji yra turistų ir vietinių gyventojų populiari vieta Berlyne ir atspindi miesto istoriją bei išskirtinę architektūrą.

Šarlotenburgo rūmai

Charlottenburg rūmai (Charlottenburg Palace) yra istorinės ir architektūrinės vertės turintys rūmai, esantys Berlyne, Vokietijoje. Šie rūmai yra vienas iš svarbiausių ir žinomiausių istorinių pastatų mieste ir yra ypač svarbus kultūrinis ir turistinis objektas.

Rūmai buvo pastatyti 17-18 amžiais kur buvo Prūsijos karališkoji rezidencija. Charlottenburg rūmuose yra keletas pastatų ir kiemų, kuriuose galima pamatyti įvairius architektūrinius stilius, pradedant baroku ir baigiant klasicizmu. Svarbiausi pastatai ir eksponatai apima:

Alte Schloss (Senieji rūmai): Šie rūmai buvo pastatyti 17 amžiaus viduryje ir yra puikus pavyzdys baroko architektūros. Jie apima puikius kambarius, įvairius meno kūrinius ir istorines relikvijas.

Neuer Flügel (Naujieji sparnai): Šie rūmai buvo pridėti statyti 18 amžiaus pabaigoje ir turintys klasicizmo elementų.

Charlottenburg parkas: Rūmų komplekse taip pat yra didelis pušynas, fontanai ir pavėsinės, kuriuose galima lankytis ir pasivaikščioti.

Charlottenburg rūmų muziejus: Šiame muziejuje galima rasti didžiulę kolekciją meno kūrinių, baldų, porceliano ir kitų istorinių relikvijų, susijusių su Prūsijos karališkąja šeima.

Charlottenburg rūmai yra svarbus simbolis Berlyno ir Vokietijos istorijos. Jie taip pat yra populiari turistų atrakcija ir dažnai naudojami kultūriniams renginiams ir koncertams. Rūmai yra puikus pavyzdys Vokietijos karališkosios architektūros ir istorijos.

Naudinga informacija keliaujantiems:

Planuojant kelionę į Berlyną rekomenduojame įsigyti Berlyno miesto turistinę kortelę, kurios yra kelių tipų – rinktis rekomenduojame tą, kuri labiausiai pateisina jūsų poreikius:

Berlin CityTour Card – įsigyję šią kortelę galėsite naudotis viešuoju transportu AB zonose, kartu gausite žemėlapį ir nuolaidas tam tikruose muziejuose, TV bokšte, ekskursijoje laivu.

Berlin Welcome Card – populiariausia, bet ir brangesnė kortelė, kuri suteikia galimybę naudotis viešuoju transportu AB zonose, su kortele gaunamas atspausdintas miesto gidas su lankytinomis vietomis, taip pat gaunamas Belyno transporto žemėlapis. Ši kortelė suteikai nuo 25-50 % nuolaidas daugiau nei 200 muziejų, ekskursijų bei galerijų.

Berlin Pass – ši miesto kortelė kainuoja daug daugiau, bet joje bus viskas įskaičiuota – visi pagrindiniai Berlyno muziejai, atspausdintas kelionių gidas, kelionės įvairiais apžvalginiais autobusais Hop-on-Hop-off, visas miesto transportas ABC sektoriuose. Suaugusiems asmenms 3 dienų kortelė kainuoja ~99 eur. Ją įsigyti tikrai verta, jei esate pasiryžę aplankyti viską, ką Berlynas jums siūlo.

Susiję straipsniai:

Hamburgas – lankytinos vietos. Kultinis Vokietijos ir visos Europos uostamiestis

Gražiausios Vokietijos pilys, kurias privaloma aplankyti

Lauktuvės iš Vokietijos – ką parvežti dovanų artimiesiams?

Lankytinos vietos Vokietijoje

Hanoveris – lankytinos vietos

Kelionės į Vokietiją – rekomendacijos pirmą kartą keliaujantiems