Sicilija – lankytinos vietos ir kiti patarimai

Sicilija, didžiausia Viduržemio jūros sala, turinti turtingas istorijas, nuostabių kraštovaizdžių ir gardžių patiekalų lobynus. Šis Italijos perlas, esantis Europos ir Afrikos kryžkelėje, lankytojus žavi savo gyvybinga kultūra, senoviniais griuvėsiais ir kvapą gniaužiančiais pakrantės vaizdais. Nesvarbu, ar esate aistringas istorijos mėgėjas, gamtos entuziastas, ar kulinarijos žinovas, Sicilija siūlo daugybę įspūdžių, kurie patenkins kiekvieno keliautojo lūkesčius. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime svarbiausias vietas, kurias verta aplankyti Sicilijoje, ir pateiksime vertingų patarimų, kad kelionė būtų kuo naudingesnė.

Lankytinos vietos Sicilijoje

Palermas: kultūrų ir architektūros puošmenų mišinys

Palermas yra Sicilijos autonominio regiono, esančio Italijos pietuose, sostinė. Savo Sicilijos nuotykius pradėkite Palerme, gyvybingoje salos sostinėje. Šis triukšmingas miestas gali pasigirti turtingu kultūrinių paveldu, atsispindinčiu įvairioje architektūroje ir virtuvėje. Apžiūrėkite istorinį centrą ir pasigrožėkite nuostabia Palermo katedra, kuri yra normanų-arabų architektūros paveldas. Pasivaikščiokite po šurmuliuojančius Vucciria ir Ballarò turgus, kur spalvinguose prekystaliuose siūloma daugybė šviežių produktų, vietinių skanėstų ir rankdarbių. Nepraleiskite įspūdingo grožio Catacombe dei Cappuccini – požeminės laidojimo vietos, kurią puošia mumifikuoti kūnai.

Tai vienas iš istoriškiausių, kultūriškai turtingiausių ir gyvybingiausių Italijos miestų, kurio istorija siekia daugiau nei 2700 metų. Štai keletas svarbiausių duomenų apie Palermą:

Istorija: Per tūkstantmečius Palerme gyveno ir jam įtaką darė įvairios kultūros: finikiečiai, romėnai, bizantiečiai, arabai, normanai ir ispanai. Todėl jo architektūra, virtuvė ir papročiai atspindi turtingą skirtingų kultūrų gobeleną.

Sicilijos lankytinos vietos

Įžymybės

Ši koplyčia yra puikus normanų, arabų ir bizantiečių meno pavyzdys.

Palermo katedra: dėl ilgos statybų istorijos joje yra karališkosios kapavietės, o nuo stogo atsiveria miesto panorama.

Teatro Massimo: Vienas didžiausių operos teatrų Europoje, garsėjantis išskirtine akustika ir gražiu dizainu.

Quattro Canti: barokinė aikštė su statulomis, fontanais ir gražiais fasadais.

Maistas: Palermo gatvės maistas yra legendinis. Būtina paragauti tokių patiekalų kaip arancini (įdaryti ryžių rutuliukai), panelle (avinžirnių paplotėliai) ir cannoli (saldūs kepiniai su rikotos įdaru). Mieste taip pat yra įvairių turgų, pavyzdžiui, Ballarò ir Vucciria.

Festivaliai: Vienas žymiausių festivalių – Palermo globėjos Santa Rozalijos šventė. Ji vyksta kiekvienų metų liepos mėnesį, jos metu vyksta procesijos, fejerverkai ir įvairios šventės.

Geografija: Palermas įsikūręs Sicilijos šiaurės vakarų pakrantėje, Conca d’Oro (Auksinė kriauklė), gražioje įlankoje, apsuptoje kalnų.

Klimatas: Palerme vyrauja Viduržemio jūros klimatas su švelniomis, drėgnomis žiemomis ir karštomis, sausomis vasaromis.

Kalba: Tačiau daugelis gyventojų taip pat kalba siciliečių kalba – romanų kalba, kuriai didelę įtaką daro arabų, ispanų ir kitos kalbos.

Ekonomika: Miesto ekonomikoje svarbią vietą užima turizmas, taip pat žemės ūkis, ypač citrusinių vaisių, alyvuogių ir vyno gamyba.

Muziejai: Mieste yra keletas muziejų, pavyzdžiui, Palermo archeologijos muziejus ir Sicilijos regioninė galerija, kuriuose saugomi svarbūs artefaktai ir meno kūriniai iš turtingos regiono istorijos.

Iššūkiai: Kaip ir daugelis kitų pietų Italijos miestų, Palermas susiduria su tokiomis problemomis kaip nedarbas ir organizuotas nusikalstamumas, ypač mafija arba „Cosa Nostra”. Tačiau dėl savo veržlios dvasios ir kultūrinio paveldo miestas žavi viso pasaulio keliautojus.

Lankydamiesi Palerme galėsite susipažinti su Sicilijos kultūra, istorija ir virtuve, todėl šį miestą būtina aplankyti visiems, keliaujantiems į Italiją.

Sicilijos lankytinos vietos 1

Taormina: Jonijos jūros perlas

Ant uolos, iš kurios atsiveria žydros Jonijos jūros vaizdas, įsikūrusi Taormina yra vaizdingas, žavesiu ir elegancija dvelkiantis miestelis. Žymiausia jo įžymybė – senovinis graikų-romėnų teatras, nuo kurio atsiveria panoraminiai Etnos kalno ir pakrantės vaizdai. Neskubėdami pasivaikščiokite pagrindine Taorminos gatve Corso Umberto, kurioje gausu parduotuvėlių ir kavinių. Pasimėgaukite vietinių patiekalų, pavyzdžiui – granita, gaiviu lediniu skanėstu, pagamintu iš sutrintų vaisių ir patiekiamu su briošais. Jei norite pamatyti tikrąjį rojaus kampelį, apsilankykite idiliškoje Isola Bella gamtos

Šis miestas dar žinomas dėl kvapą gniaužiančių vaizdų, senovinių griuvėsių ir gyvybingos atmosferos, jis yra mėgstama turistų ir įžymybių vieta. Štai apžvalga:

Istorija: Taorminos istorija turtinga ir siekia antikos laikus. Čia gyveno įvairūs valdovai – nuo graikų ir romėnų iki arabų ir normanų. Kiekviena kultūra paliko savo pėdsaką mieste.

Graikų teatras (Teatro Greco): Šis senovinis teatras yra žymiausia Taorminos įžymybė. Nuo III a. pr. m. e. pastatyto ir vėliau romėnų išplėsto teatro atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą ir Etnos kalną. Šiandien jame vis dar rengiami spektakliai.

Corso Umberto: pagrindinė Torminos gatvė, kurioje gausu parduotuvių, restoranų ir istorinių pastatų. Tai tik pėstiesiems skirta zona, kurioje verda miesto šurmulys.

Isola Bella: Kiek žemiau Taorminos yra ši mažytė ir graži sala, kartais vadinama „Jonijos jūros perlu”. Ją su žemynu jungia siauras keliukas, o aplinkiniai vandenys yra gamtos draustinis.

Viešieji sodai (Giardini della Villa Comunale): Šie išpuoselėti sodai yra ramus atokvėpis nuo miesto šurmulio. Juos sukūrė XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje Taorminoje gyvenusi anglė Florence Trevelyan.

Virtuvė: Kaip ir visoje Sicilijoje, Taorminoje galima paragauti gardžių vietinių patiekalų. Čia yra kuo pasimėgauti – nuo jūros gėrybių patiekalų iki sicilietiškų pyragaičių.

Klimatas: Taormina pasižymi Viduržemio jūros klimatu, kuriame žiemos būna švelnios, o vasaros – šiltos. Toks klimatas ir nuostabūs vaizdai lėmė, kad šis miestas jau daugelį amžių yra populiari poilsio vieta.

Etnos kalnas: Iš Taorminos galima pamatyti aukščiausią ir aktyviausią Europos ugnikalnį Etną. Iš miesto galima organizuoti ekskursijas į ugnikalnį.

Festivaliai: Taorminoje visus metus vyksta keletas renginių, įskaitant garsųjį Taorminos kino festivalį, kuriame nuo 1950 m. dalyvauja tarptautinės kino žvaigždės.

Netoliese esančios lankytinos vietos: Netoli Taorminos rasite tokių lankytinų vietų kaip Alkantara tarpekliai, kurie susiformavo dėl ugnikalnio veiklos ir dabar yra populiari lankytojų vieta.

Dėl gamtos grožio, istorinių objektų ir gyvos atmosferos Taormina yra vieta, kurią būtina aplankyti viešint Sicilijoje. Šis miestas yra ir laikui nepavaldus, ir gyvybingas, todėl jis yra nepamirštama vieta.

Sicilijos lankytinos vietos 2

Agridžento: senovės griuvėsių ir šventyklų slėnio tyrinėjimas

Sicilijos pietinėje pakrantėje esantis Agridžentas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir garsėja gerai išsilaikiusiais senovės Graikijos griuvėsiais. Šventyklų slėnis yra šio archeologinio stebuklo akcentas, kuriame stūkso nuostabios dorėninės šventyklos, tokios kaip Konkordijos šventykla ir Junonos šventykla. Vaikštinėdami po monumentalius griuvėsius persikelsite į senovės Graikijos šlovės laikus. Nepamirškite apsilankyti Agridžento archeologijos muziejuje, kad geriau pažintumėte šią įspūdingą istorinę vietovę.

Pietinėje Sicilijos pakrantėje esantis Agridžentas garsėja savo senovės istorija ir archeologiniais stebuklais. Miestas ir jo apylinkės gali pasigirti turtingu civilizacijų, kurios per tūkstantmečius paliko savo pėdsakus, gobelenu. Štai keletas svarbiausių Agridžento įdomybių:

Šventyklų slėnis (Valle dei Templi): Šventyklų slėnis yra viena svarbiausių archeologinių vietovių pasaulyje: tai didžiulis parkas, kurį sudaro aštuonios dorėninės šventyklos, pastatytos V-VI a. pr. m. e. Ypač Konkordijos šventykla yra viena geriausiai išlikusių graikų šventyklų. Visa vietovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Šventyklų slėnio archeologinis ir kraštovaizdžio parkas: Be šventyklų, šiame didžiuliame parke taip pat yra senovinių laidojimo vietų, šventyklų ir kitų statinių. Čia galima ne tik susipažinti su senovės istorija, bet ir pamatyti nuostabius aplinkinių kraštovaizdžių vaizdus.

Šiuolaikinis Agridžento miestas: šiuolaikinis Agridžento miestas yra viduramžių ir baroko architektūros mišinys. Jame gausu bažnyčių, aikščių ir alėjų, kurias galima apžiūrėti.

Agridžento katedra: Gerlandui dedikuota katedra, nors ir mažiau garsi nei senovinės šventyklos, iškilo XII a., o per šimtmečius patyrė daugybę pakeitimų ir atnaujinimų.

Museo Archeologico Regionale: Šiame muziejuje, įsikūrusiame netoli Šventyklų slėnio, sukaupta gausi šios vietovės artefaktų kolekcija. Jame galima susipažinti su archeologinėmis vietomis ir sužinoti apie regione gyvenusias civilizacijas.

Kolymbetros sodas: Šiame sode, kadaise buvusiame didingame senovės Akrago vandens telkinyje, dabar auga vietinė flora, citrusinių vaisių sodai ir alyvmedžiai. Dėl ramios atmosferos ir istorinės svarbos jį būtina aplankyti.

Scala dei Turchi: Ši stulbinanti balto kalkakmenio uola, esanti netoli Agridžento, stūkso Viduržemio jūroje. Unikali laiptuota formacija kartu su turkio spalvos vandeniu sukuria kvapą gniaužiantį gamtos reginį.

Virtuvė: Agridžento mieste galima mėgautis geriausiais sicilietiškos virtuvės patiekalais. Nuo šviežių jūros gėrybių iki migdolinių saldumynų ir garsiųjų „Pasta alla Norma” – gastronomija tokia pat turtinga kaip ir jos istorija.

Žydinčių migdolų festivalis (Sagra del Mandorlo in Fiore): Šis kasmet vasario mėnesį švenčiamas renginys skirtas pagerbti ankstyvą migdolų medžių žydėjimą. Jame vyksta folkloro pasirodymai, paradai ir, žinoma, skanėstai iš migdolų.

Klimatas: Agridžento klimatas yra Viduržemio jūros regiono klimatas, kuriam būdingos švelnios žiemos ir karštos, sausos vasaros. Toks malonus oras ir istorinės vietovės daro šį miestą populiaria turistų lankoma vieta.

Apsilankymas Agridžente – tai tarsi sugrįžimas į praeitį, reta galimybė pasinerti į senovės Graikijos istoriją ir kartu mėgautis šiuolaikinės Sicilijos kultūros malonumais.

Sicilijos lankytinos vietos 3

Sirakūzai: kur susitinka senovės istorija ir gamtos grožis

Sicilijos pietrytinėje pakrantėje įsikūrusios Sirakūzos yra žavus miestas, su nuostabia istorija ir kerinčiu gamtos grožiu. Apžiūrėkite Neapolio archeologinį parką, kuriame yra įspūdingas graikų teatras, Dionizo ausis ir nuostabūs Latomio akmens karjerai. Istorinė Ortidžijos sala, sujungta su Sirakūzais tiltu, yra žavinga siaurų gatvelių, baroko architektūros ir vaizdingų aikščių labirintas. Aplankykite Sirakūzų katedrą – didingą statinį, pastatytą senovės graikų šventyklos vietoje. Jei norite atsipalaiduoti prie jūros, keliaukite į Fontane Bianche – netoliese esantį paplūdimį su garsėjančiu krištolo skaidrumo vandeni.

Garsėjantis turtinga graikų istorija, architektūra ir amfiteatrais, Sirakūzai kadaise buvo viena iš svarbiausių senovės Viduržemio jūros pasaulio galybių. Toliau pateikiame keletą detalių ir įdomybių apie šį žavų miestą:

Senovės istorija: Sirakūzus 734 m. pr. m. e. įkūrė senovės graikų korintiečiai, o Ciceronas juos apibūdino kaip „didžiausią graikų miestą ir gražiausią iš visų”. Antikos laikais, ypač Peloponeso karo metu ir valdant tironui Dionisijui Vyresniajam, miestas atliko labai svarbų vaidmenį.

Sicilijos lankytinos vietos 4

Neapolio archeologinis parkas: Tai viena iš pagrindinių Sirakūzų lankytinų vietų, kurioje yra:

     

      • Graikų teatras: Gerai išlikęs teatras, kuriame vis dar rengiami spektakliai.

      • Romėnų amfiteatras: Naudotas gladiatorių pasirodymams ir kovoms.

      • Dionizo ausis: Temenito kalvoje iškalta kalkakmenio ola, garsėjanti unikaliomis akustinėmis savybėmis.

      • Ortidžijos (Ortigia) sala: Ši nedidelė sala yra Sirakūzų istorinis centras. Su žemynu sujungta tiltais, Ortidžija pilna siaurų viduramžių gatvelių, istorinių rūmų, bažnyčių ir gyvo turgaus. Svarbiausi objektai:

      • Katedra (Duomo): Iš pradžių tai buvo graikų šventykla, skirta Atėnei, vėliau ji buvo pertvarkyta į bažnyčią, kurios dorėninės kolonos vis dar matomos.

      • Fonte Aretusa: istorinis gėlo vandens šaltinis su papirusais, apie kurį sklando kelios legendos.

      • Maniace pilis: pastatyta Švabijos laikotarpiu, ji liudija Sirakūzų strateginę svarbą.

      • San Giovanni katakombos: platus požeminių tunelių ir kapaviečių tinklas, nusileidžiantis tik Romos katakomboms.

      • Museo Archeologico Regionale Paolo Orsi: laikomas vienu svarbiausių archeologinių muziejų Italijoje, jame eksponuojami priešistorės, graikų ir romėnų laikotarpių artefaktai.

      • Jūra: Sirakūzai įsikūrę netoli jūros, todėl čia galima mėgautis gražiomis pakrantėmis, paplūdimiais ir gardžiomis jūros gėrybėmis.

      • Archimedo aikštė ir Duomo aikštė: gyvybingos aikštės, pilnos istorinių pastatų ir pulsuojančios aktyvia veikla.

      • Vietinė virtuvė: Sicilijoje, Sirakūzuose galima paragauti įvairių patiekalų: nuo šviežių jūros gėrybių iki tradicinių patiekalų, tokių kaip arancini (ryžių rutuliukai) ir cannoli (saldūs kepiniai su rikotos įdaru).

      • Archimedas: Archimedas gimė Sirakūzuose 287 m. pr. m. e. Vienas didžiausių visų laikų matematikų ir išradėjų Archimedas gimė Sirakūzuose. Jis daug prisidėjo prie geometrijos, skaičiavimo ir inžinerijos. Miestas didžiuojasi savo ryšiu su šia legendine asmenybe.

      • Klimatas: Sirakūzuose vyrauja Viduržemio jūros klimatas su švelniomis, drėgnomis žiemomis ir karštomis, sausomis vasaromis.

    Amžiams bėgant Sirakūzams įtaką darė graikų, romėnų, Bizantijos, arabų, normanų ir ispanų kultūros. Šiandien čia dera senoviniai griuvėsiai, viduramžių gatvės, baroko architektūra ir šiuolaikinis gyvenimas, todėl šį miestą būtina aplankyti istorijos entuziastams ir keliautojams.

    Sicilijos lankytinos vietos 5

    Ką svarbu žinoti prieš keliaujant į Siciliją?

    Sicilija žavi tuo, kad joje susipina istorija, gamtos grožis ir kulinariniai malonumai. Nuo šurmuliuojančių Palermo gatvių iki senovinių Agridžento griuvėsių, žavingo Taorminos miestelio ir istorinio Sirakūzų miesto – Sicilija siūlo nepamirštamą kelionę laiku ir kultūra. Tačiau planuodami kelionę nepamirškite keleto patarimų, kurie sustiprins jūsų įspūdžius:

    Transportas: Keliaujant po Siciliją rekomenduojama išsinuomoti automobilį, nes jis suteikia lankstumo ir leidžia lengvai pasiekti atokias vietoves. Tačiau būkite pasirengę siauriems keliams ir agresyviam vairavimo stiliui.

    Virtuvė: Sicilijos virtuvė yra kulinarinis malonumas, todėl būtina ištirti vietinius turgus ir trattorijas. Paragaukite tradicinių patiekalų, tokių kaip arancini (kepti ryžių rutuliukai), cannoli (saldus pyragas su rikotos įdaru) ir šviežių jūros gėrybių patiekalų. Nepamirškite patiekalų derinti su Sicilijos vyno taure.

    Laikas: vasaros mėnesiais Sicilijoje gali būti perpildyta žmonių. Apsvarstykite galimybę apsilankyti pavasario (balandžio-birželio mėn.) ir rudens (rugsėjo-spalio mėn.) sezonais, kad oras būtų malonus, o ir žmonių minios būtų mažesnės.

    Kultūrinis etiketas: Siciliečiai yra šilti ir svetingi žmonės. Priimkite jų kultūrą išmokę kelias pagrindines itališkas frazes ir gerbdami vietinius papročius bei tradicijas.

    Paplūdimiai ir gamta: Sicilija apdovanota nuostabiais paplūdimiais ir gamtovaizdžiais. Keliaukite po Eolijos salas, leiskitės į žygį po Etnos kalną (aukščiausią Europoje veikiantį ugnikalnį) ir leiskitės į ekskursiją laivu į nuostabų Zingaro gamtos rezervatą.

    Sicilija – tai vieta, kuri pažadins jūsų pojūčius – nuo kerinčios istorijos ir architektūros iki gardžių patiekalų ir kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių. Taigi, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę, kad atrastumėte šio Viduržemio jūros regiono perlo stebuklus. Sicilija laukia išskėstomis rankomis, pasiruošusi palikti neišdildomą pėdsaką jūsų kelionių prisiminimuose.

    Lauktuvės iš Sicilijos

    Jei ketinate artimiesiems įsigyti dovanų iš Sicilijos, jums pasisekė! Regione gausu tradicinių produktų, rankdarbių ir skanėstų. Pateikiame sąrašą prekių, kurios galėtų tapti puikiomis dovanomis:

    Maistas ir gėrimai

    Kanoliai: Šių kultinių sicilietiškų pyragaičių, įdarytų saldžiu rikotos sūriu, galima rasti daugelyje specializuotų parduotuvių.

    Arancini: Šių įdarytų ryžių kamuoliukų geriausia valgyti šviežius, tačiau galite rasti arancini rinkinių ar mišinių, kad galėtumėte juos pasigaminti namuose.

    Alyvuogių aliejus: Sicilijos alyvuogių aliejus yra vienas geriausių pasaulyje ir pasižymi išskirtiniu sodriu skoniu.

    Vynai: Sicilijos regionas garsėja tokiais vynais kaip Nero d’Avola, Marsala ir Grillo.

    Migdolų pasta ir marcipaniniai saldumynai: Dažnai formuojami vaisių ar kitų formų ir ryškiai dažomi.

    Pistacijų produktai iš Bronte: nesvarbu, ar tai būtų pistacijų užtepėlė, skrudintos pistacijos, ar kiti produktai, pistacijos iš Bronte yra garsios.

    Limoncello: Tai gardus citrinų likeris, kuriuo dažnai mėgaujamasi po vakarienės.

    Keramika ir rankdarbiai

    Caltagirone Keramika: Šis miestelis garsėja gražiais keramikos dirbiniais, dažnai su sudėtingais raštais ar ornamentais.

    Tradiciniai Sicilijos vežimėlių papuošimai: Miniatiūriniai modeliai arba daiktai, kuriuos įkvėpė spalvingi tradiciniai sicilietiški vežimai.

    Lėlių teatro figūrėlės: Sicilijos lėlių teatrai ir jų pasakos apie riteriškumą.

    Tekstilė

    Siuvinėti audiniai arba nėriniai: Gražios rankų darbo staltiesės, šalikai ar kiti audiniai.

    Tradicinės sicilietiškos skarelės: Dažnai ryškių raštų ir spalvų.

    Papuošalai

    Papuošalai iš koralų: Dažnai randami Trapanio mieste, garsėjančiame koralų meistrais.

    Tradiciniai Sicilijos Trinacria pakabukai: Trinacria yra Sicilijos simbolis.

    Kvepalai ir muilas

    Sicilijos kvepalai ir aromatai: daugelis vietos gamintojų naudoja vietinius ingredientus, pavyzdžiui, citrusų, migdolų ar alyvuogių aliejų, kad sukurtų kvapnius ir unikalius Sicilijos kvapus.

    Knygos ir muzika

    Knygos apie Sicilijos istoriją, virtuvę ar kultūrą: Knygų knygos: tiems, kurie vertina gilesnį supratimą.

    Tradicinė Sicilijos muzika

    Sicilijos tradicinė muzika: kompaktinės plokštelės arba grojaraščiai, kuriuose užfiksuota regiono muzikos esmė.

    Druska iš Trapanio

    Trapanio druskininkai garsėja aukštos kokybės jūros druska, o iš Trapanio druskinių galima įsigyti gurmaniškų versijų, pagardintų vietinėmis žolelėmis ar prieskoniais.

    Rinkdami dovaną atsižvelkite į artimųjų skonį ir pageidavimus. Bet kuris iš šių autentiškų sicilietiškų daiktų gali būti puikus būdas pasidalyti su jais dalelyte šio nuostabaus regiono.

    Kada geriausias laikas keliauti į Siciliją?

    Sicilija – tai graži sala, kurioje ištisus metus yra ką veikti. Geriausias laikas apsilankyti priklauso nuo to, ko ieškote. Štai keletas bendrų gairių:

    Vėlyvas pavasaris (balandžio-birželio mėn.)

    Pranašumai: Tai dažnai laikomas idealiu laiku aplankyti Siciliją. Oras šiltas, bet ne per karštas, kraštovaizdis žalias ir žydintis, o turistų minios mažesnės nei vasaros įkarštyje.

    Trūkumai: Kai kurios populiarios turistų lankomos vietos gali būti užimtos birželio pabaigoje.

    Vasara (liepa ir rugpjūtis)

    Privalumai: Tai puikus metas paplūdimių lankytojams, nes Viduržemio jūra įšyla. Šiais mėnesiais vyksta daug kultūrinių renginių ir festivalių.

    Trūkumai: Gali būti labai karšta, ypač vidaus vietovėse, o populiarios vietos ir paplūdimiai gali būti perpildyti. Apgyvendinimo kainos yra didžiausios.

    Ankstyvas ruduo (rugsėjo ir spalio mėn.)

    Privalumai: Oras išlieka šiltas, bet pradeda šiek tiek atvėsti, todėl yra malonus lankytinoms vietoms apžiūrėti. Jūra išlieka šilta maudynėms. Vynuogių ir alyvuogių derliaus nuėmimo metas reiškia, kad vyną ir alyvuogių aliejų galima ragauti šviežiausią.

    Trūkumai: Spalio pabaigoje kai kurios turizmo paslaugos ir apgyvendinimo įstaigos, ypač mažesniuose miesteliuose ir paplūdimių zonose, gali pradėti užsidaryti sezonui.

    Žiemą (nuo lapkričio iki kovo mėn.)

    Pranašumai: Žiemą: Mažiau turistų, ramiau ir mažesnės apgyvendinimo kainos. Dėl švelnaus klimato žiemą ši vieta yra priimtinesnė, palyginti su daugeliu kitų Europos vietovių. Kai kuriose vietovėse, ypač kalnuose, gali būti sniego, kuris gali būti vaizdingas.

    Trūkumai: Vėsesnis oras gali būti netinkamas paplūdimio pramogoms. Kai kurių turistinių objektų darbo laikas trumpesnis arba jie gali būti uždaryti. Ne pats geriausias metas keliauti po salas, nes keltų susisiekimas gali būti sutrikęs.

    Ypatingi renginiai: Jei jus domina vietos festivaliai ar renginiai, apsvarstykite galimybę suplanuoti kelionę pagal juos. Pavyzdžiui, prieš Velykas Sicilijoje gana svarbios Didžiosios savaitės šventės.

    Nepamirškite pasidomėti, ar nėra kelionių apribojimų arba vietinių rekomendacijų, ypač atsižvelgiant į pasaulinius įvykius ar sveikatos problemas. Planuodami kelionę visada atsižvelkite į savo pageidavimus dėl oro sąlygų, veiklos ir žmonių gausos.

    Sicilijos transportas

    Sicilijoje yra įvairių transporto galimybių tiek vietiniams, tiek turistams. Štai pagrindinių salos transporto priemonių apžvalga:

    Oro uostai

    Siciliją aptarnauja keli oro uostai. Pagrindiniai iš jų yra Palermo Falcone-Borsellino oro uostas, Katanijos Fontanarossa oro uostas ir Trapanio Vincenzo Florio oro uostas. Šie oro uostai palengvina vidaus ir tarptautinius skrydžius.

    Traukiniai

    Sicilijoje veikia nacionalinė Italijos traukinių bendrovė „Trenitalia”. Geležinkelių tinklas jungia daugumą didžiųjų miestų ir miestelių, todėl juo patogu keliauti po salą.

    Nors paslauga paprastai yra patikima, traukiniai Sicilijoje gali būti lėtesni, palyginti su žemyninės Italijos traukiniais.

    Autobusai

    Autobusai yra populiarus būdas keliauti tarp miestų ir kaimų, ypač tų, kurie nėra sujungti traukiniais.

    Saloje veikia kelios autobusų bendrovės, tarp kurių pagrindinės yra AST ir „Interbus”.

    Automobiliai

    Automobilių nuoma gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie nori lanksčiai derinti savo dienotvarkę ir aplankyti sunkiau pasiekiamas vietas.

    Vairuodami Sicilijoje, būkite pasirengę siauriems keliams, ypač senesniuose miestuose ir kalvotose vietovėse. Taip pat atkreipkite dėmesį į vietinių gyventojų vairavimo įpročius, kurie gali būti agresyvūs, palyginti su tuo, prie ko gali būti pripratę kai kurie turistai.

    Keltai ir hidroplaukikai

    Aplink Siciliją yra keletas mažesnių salų, tokių kaip Eolijos salos, Egadijos salos ir Pantelerija. Jas galima pasiekti įvairių bendrovių keltais ir vandens keltais.

    Per Mesinos sąsiaurį, skiriantį Siciliją nuo žemyninės Italijos, taip pat reguliariai kursuoja keltai, jungiantys Sicilijos Mesiną ir Kalabrijos Villa San Giovanni.

    Miesto transportas

    Didžiuosiuose miestuose, pavyzdžiui, Palerme, Katanijoje ir Mesinoje, veikia miesto autobusų tinklai. Palerme taip pat veikia tramvajų sistema.

    Katanijoje yra metro sistema, kuri yra nedidelė, bet gali būti naudinga tam tikruose maršrutuose.

    Dviračiai

    Sicilijos kraštovaizdis yra labai tinkamas važinėti dviračiais. Tačiau būtina žinoti, kad salos reljefas kai kuriose vietovėse gali būti kalvotas ir sudėtingas.

    Kai kuriuose miestuose taip pat veikia dviračių dalijimosi programos.

    Vaikščiojimas pėsčiomis

    Daugelyje istorinių Sicilijos miestų ir miestelių geriausias būdas tyrinėti yra vaikščioti pėsčiomis. Siauros gatvelės, senovinė architektūra ir pėsčiųjų zonos suteikia malonumą klajoti pėsčiomis.

    Naudodamiesi viešuoju transportu, visada verta iš anksto pasidomėti tvarkaraščiais, ypač jei keliaujate savaitgaliais ar švenčių dienomis, kai susisiekimas gali būti ribotas. Jei planuojate vairuoti, įsitikinkite, kad esate susipažinę su Italijos vairavimo taisyklėmis ir automobilių statymo taisyklėmis miestuose.

    Apibendrinant galima teigti, kad Sicilijoje yra įvairių transporto galimybių. Nors traukiniai ir autobusai jungia didžiuosius miestus ir miestelius, automobilio nuoma suteikia daugiau lankstumo, ypač norint aplankyti nepažįstamas vietas. Keliaujant po salas galima naudotis keltais ir vandens motociklais. Miestuose susisiekimą palengvina vietiniai autobusai, tramvajai ir metro, tačiau daugelį istorinių miestų geriausia apžiūrėti pėsčiomis. Nepriklausomai nuo jūsų pageidavimų, Sicilijos transporto tinklas gali patenkinti jūsų kelionių poreikius ir leisti jums pažinti turtingą salos istoriją, kultūrą ir gamtos grožį.