Milanas – lankytinos vietos

Šiaurės Italijos Lombardijos regione esantis Milanas garsėja turtinga istorija, kultūra, mada ir dizainu. Mieste dera senovinės įžymybės ir šiuolaikinės pramogos. Šiame straipsnyje pateiksime kai kurių svarbiausių Milano lankytinų vietų sąrašą.

Milano katedra

Duomo di Milano: įspūdinga gotikinė katedra, penkta pagal dydį pasaulyje. Galite užlipti ant jos stogo, kad atsivertų miesto panorama.

Milanas lankytinos vietos

Apžvalga

  1. Vieta – Piazza del Duomo, Milanas, Italija.
  2. Stilius – daugiausia gotikinis.
  3. Užbaigimas – Statybos pradėtos 1386 m. ir užtruko beveik šešis šimtmečius.
  4. Architektūra – Milano Duomo di Milano yra viena didžiausių gotikinių katedrų pasaulyje. Ji pastatyta iš rausvai žėrinčio balto marmuro iš netoliese esančio Maggiore ežero karjerų.
  5. Statulos – katedroje yra daugiau statulų nei bet kuriame kitame pasaulio pastate – daugiau nei 3400 statulų, 135 gargulės ir 700 figūrų.
  6. Smailė – ant aukščiausio bokšto esanti Madonos statula, vadinama „La Madonnina”, yra vienas iš miesto simbolių. Tradiciškai Milane joks pastatas negalėjo būti aukštesnis už Madoniną. Šiandien iš pagarbos aukštesniems pastatams jų viršūnėse statomos Madoninos kopijos.
  7. Stogas – lankytojai gali užlipti arba pakilti liftu ant stogo, kur gali pasivaikščioti tarp bokštų ir skulptūrų ir apžiūrėti kvapą gniaužiančią Milano panoramą.
  8. Vitražai – katedroje yra vieni įspūdingiausių vitražų visoje krikščioniškoje istorijoje. Jos languose iliustruojamos šventųjų, regiono istorijos ir biblinių pasakojimų istorijos.
  9. Archeologinė vietovė – po katedra galima rasti archeologinių San Giovanni alle Fonti ir Santa Tecla baptisterijos liekanų, leidžiančių susipažinti su Milano krikščioniškąja istorija.

Istorija

Katedra buvo pašventinta 1418 m., nors statyba nebuvo baigta. Ilgą laiką trukusiose statybose dalyvavo daugybė menininkų ir architektų, tarp jų Leonardas da Vinčis ir Donatas Bramantė. Paskutinės detalės buvo užbaigtos tik XX a., taip pažymint beveik 600 metų trukusį darbą.

Milanas lankytinos vietos

Reikšmė

Milano Duomo di Milano yra ne tik architektūros stebuklas, bet ir didžiulė dvasinė, istorinė ir kultūrinė reikšmė Milanui ir jo gyventojams. Tai pagrindinė maldos vieta, kurioje vyksta svarbios religinės apeigos ir renginiai. Turistams jis simbolizuoja miesto didybę ir turtingą paveldą

Jei planuojate čia apsilankyti, vertėtų apsirengti kukliai, nepamirštant religinės katedros reikšmės. Taip pat rekomenduojama pasidomėti lankymo valandomis ir visais galimais specialiais renginiais ar pamaldomis.

Galleria Vittorio Emanuele II

Vitorija Vittorio Emanuelė II: tai vienas seniausių pasaulyje prekybos centrų, šis keturių aukštų dvigubas pasažas, kuriame gausu prabangių parduotuvių, restoranų ir kavinių.

Milano kunigaikštis Gian Galeazzo Visconti 1386 m. užsakė Duomo statybą. Pastatas turėjo būti didžiausia bažnyčia pasaulyje ir buvo pastatytas dviejų ankstesnių bazilikų vietoje. Statybos metu katedra patyrė įvairių dizaino pokyčių, o prie dabartinės jos išvaizdos prisidėjo daugybė architektų ir meistrų.

Apžvalga

  1. Vieta – šalia Duomo aikštės ir Piazza del Duomo ir Piazza della Scala, Milano centre.
  2. Atidarytas: 1877m.
  3. Pavadinimas: Vittorio Emanuele II, pirmasis Italijos karalystės karalius.
  4. Architektūros stilius – neorenesansinė, su kai kuriais gotikos stiliaus elementais.

Ypatybės

Struktūra: Galleria yra kryžiaus formos, keturios rankos susilieja po didingu centriniu kupolu. Viduje esančias gatves dengia arkiniai stiklo ir ketaus stogai, todėl erdvė natūraliai apšviesta.

Grindys – Ant mozaikinės grindų dangos pavaizduoti keturių pagrindinių ką tik susivienijusios Italijos miestų herbai, kai buvo pastatyta Galleria: Milano, Turino, Romos ir Florencijos. Pagal populiarią tradiciją, norint laimės, reikia tris kartus kulnu užminti ant Turino herbe pavaizduoto buliaus sėklidžių.

Parduotuvės ir įstaigos – čia įsikūrę daugybė prabangių parduotuvių, tarp kurių yra tokie garsūs prekių ženklai kaip Prada, Louis Vuitton ir Gucci. Be to, yra elegantiškų restoranų, kavinių ir istorinis Savini restoranas.

Istorinė reikšmė – galerijos pastatymas simbolizavo naują Italijos vienybės ir klestėjimo erą. Jos atidaryme dalyvavo pats karalius Vittorio Emanuel II.

Restauravimas – pastaraisiais metais Galleria buvo restauruota, kad būtų išsaugotas jos istorinis ir architektūrinis vientisumas, o ji taptų prieinamesnė ir funkcionalesnė šiuolaikiniam naudojimui.

Istorinė pastaba

Galeriją suprojektavo architektas Giuseppe Mengoni. Likus kelioms dienoms iki statinio atidarymo, G. Mengoni tragiškai žuvo nelaimingo atsitikimo metu, nukritęs nuo pastolių, įrengtų aplink centrinį kupolą.

Patirtis

Lankytojai dažnai vaikšto po Galleria ne tik apsipirkti, bet ir įvertinti jos architektūrinį grožį, pasimėgauti kava ar maistu. Ji ypač žavi vakarais, kai švelnus apšvietimas nušviečia elegantišką jos dizainą.

Šalia Galerijos galima rasti dvi kitas pagrindines Milano lankytinas vietas: Milano katedrą (Duomo di Milano) ir La Scala operos teatrą (Teatro alla Scala). Šiame centriniame Milano rajone dera istorinis žavesys, architektūros stebuklai ir šiuolaikinė prabanga, todėl jį privalo aplankyti kiekvienas keliautojas, atvykęs į miestą.

Milanas lankytinos vietos 2

La Scala opera

„Teatro alla Scala”, paprastai vadinamas „La Scala”, yra vienas garsiausių pasaulio operos teatrų. Jis įsikūręs Milane, Italijoje, turi turtingą istoriją, jame įvyko daugybė operų ir baletų premjerų, buvo rodomi žymių menininkų spektakliai, o jo, kaip pirmaujančios kultūros institucijos, reputacija išliko daugiau nei du šimtmečius.

Apžvalga

  1. Vieta – Piazza della Scala, Milanas.
  2. Atidaryta – 1778m.
  3. Talpa – Daugiau nei 2 000 vietų.
  4. Premjeros – La Scala” įvyko tokių legendinių kompozitorių kaip Giuseppe Verdi ir Giacomo Puccini operų premjeros. Čia debiutavo tokios garsios operos kaip „Otelas”, „Falstafas” ir „Madama Butterfly”.
  5. Atlikėjai – garsiausi pasaulio operos dainininkai – nuo Marios Callas iki Luciano Pavarotti – yra dainavę šio teatro scenoje. Operos orkestras ir choras taip pat laikomi vienais geriausių pasaulyje.
  6. La Scala teatro muziejus – Muziejuje, įsikūrusiame operos teatre, eksponuojama paveikslų, piešinių, statulų, kostiumų ir kitų dokumentų, susijusių su operos ir teatro istorija, kolekcija.
  7. Akademija – La Scala” taip pat turi akademiją, kurioje mokosi pradedantys menininkai, muzikantai, šokėjai ir techninis personalas, taip užtikrinant aukštų standartų ir tradicijų tęstinumą.
  8. Dizainas – Dabartinė „La Scala” išvaizda yra įvairių renovacijų rezultatas, tačiau ji išlaikė elegantišką ir tradicinį itališko teatro dizainą.
  9. Interjeras – Pasagos formos žiūrovų salė puošta raudona ir auksine spalvomis, su keliais lygiais galerijos stiliumi išdėstytomis ložėmis. Scena yra viena didžiausių Italijoje, tinkama didingiems operos spektakliams.
  10. Akustika – Teatras garsėja puikia akustika, kuri lemia, kad jis yra geriausia klasikinės muzikos pasirodymų vieta.

Šiuolaikinė epocha

Nors „La Scala” istorija yra garsi, ji neapsieina be iššūkių. 2002-2004 m. ji buvo iš esmės atnaujinta, kad būtų atnaujinta scenos technika, pagerinta akustika ir atkurti istoriniai bruožai.

Patarimai lankytojams

Aprangos kodas – Jei lankotės spektaklyje, patariama apsirengti oficialiai. Į premjerinius renginius rekomenduojama dėvėti vakarinius drabužius.

Bilietai – Bilietai į spektaklius, ypač į populiarius spektaklius, gali būti greitai išparduoti. Patartina bilietus rezervuoti iš anksto.

Ekskursijos su gidu – kai spektakliai nenumatyti, lankytojai dažnai gali dalyvauti ekskursijose po teatrą ir muziejų.

Apsilankymas „La Scala” suteikia galimybę ne tik praleisti muzikos ar baleto vakarą, bet ir susipažinti su istorija, kultūra ir menu, kurie skamba tarp šios legendinės įstaigos sienų.

Santa Maria delle Grazie

Santa Maria delle Grazie yra bažnyčia ir dominikonų vienuolynas Milane, Italijoje, labiausiai žinomas dėl Leonardo da Vinčio freskos „Paskutinė vakarienė” („Il Cenacolo” arba itališkai „L’Ultima Cena”). Toliau pateikiame išsamesnią apžvalgą apie šį UNESCO pasaulio paveldo objektą:

Apžvalga

  1. Vietovė – Piazza Santa Maria delle Grazie, Milanas.
  2. Statybų data – Bažnyčia pradėta statyti 1463 m., o baigta 1482 m. Šalia esantis refektorius, kuriame yra „Paskutinė vakarienė”, buvo baigtas vėliau.
  3. Architektūros stilius – Gotikos ir renesanso stilius.

Ypatybės

 “Paskutinė vakarienė”, kurią 1495-1498 m. ant šiaurinės refektoriaus sienos nutapė Leonardas da Vinčis. Ši freska, vaizduojanti akimirką, kai Jėzus praneša, kad vienas iš mokinių jį išduos, yra vienas labiausiai pripažintų ir garsiausių meno kūrinių pasaulyje.

Architektūra – Bažnyčia yra gotikos ir renesanso architektūros stilių derinys. Originalus gotikinis Guiniforte Solari projektas vėliau buvo pakeistas, kai XV a. pabaigoje Donato Bramantei buvo pavesta pristatyti apsidę ir vienuolyną.

Bramantės zakristija – tai ankstyvas renesanso architektūros pavyzdys Lombardijoje, kuriame yra nedidelis kupolas.

Interjeras – Bažnyčios viduje galima įvertinti gražią navą, apsidę, įvairių laikotarpių freskas ir meno kūrinius.

Apsilankymas

Bilietai ir laikas – dėl meno kūrinio populiarumo ir pastangų jį išsaugoti lankytojų skaičius griežtai ribojamas. Todėl bilietą būtina užsisakyti gerokai iš anksto, ypač turizmo sezono metu.

Išsaugojimas

„Tapytojo paveikslas” – tai vienas iš svarbiausių paveikslų, kurį galima pamatyti ir pamatyti: Kambarys, kuriame yra „Paskutinė vakarienė”, yra kontroliuojamas klimato kontrolės sistema, kad subtili freska būtų apsaugota nuo tolesnio nykimo. Todėl lankytojams prieš įeinant į refektoriumą gali tekti palaukti sandarioje kameroje, kad patalpos aplinka stabilizuotųsi.

Ekskursijos su gidais, kurių metu galima susipažinti su bažnyčios istorija ir „Paskutinės vakarienės” reikšme.

Istorinė reikšmė

Santa Maria delle Grazie” ir joje esantys meno kūriniai liudija apie lemtingą Renesanso laikotarpį ir novatoriškus tos epochos meno ir architektūros pasiekimus. Tiek bažnyčia, tiek „Paskutinė vakarienė” per visą istoriją susidūrė su grėsmėmis. Bažnyčia buvo iš dalies apgadinta per Antrąjį pasaulinį karą, o „Paskutinė vakarienė”, kuri jau buvo nukentėjusi nuo sunykimo, aplinkos veiksnių ir ankstesnių restauravimų, XX a. buvo iš esmės restauruota.

Pripažįstant jos istorinę, meninę ir kultūrinę reikšmę, 1980 m. Santa Maria delle Grazie bažnyčia kartu su „Paskutine vakariene” buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Nacionalinis Leonardo da Vinčio mokslo ir technologijų muziejus

Nacionalinis mokslo ir technologijų muziejus „Leonardo da Vinci” Milane yra didžiausias mokslo ir technologijų muziejus Italijoje ir vienas svarbiausių pasaulyje. Įkurtas didžiojo Renesanso polimato Leonardo da Vinčio vardu, muziejus atspindi jo nepasotinamą smalsumą ir kitus įvairius interesus.

Apžvalga

  1. Vieta – Via San Vittore 21, Milanas, Italija.
  2. Įkurtas – 1953 m.

Savybės ir eksponatai

Šis muziejaus skyrius skirtas Leonardui, kuriame eksponuojami modeliai, sukurti pagal daugybę jo eskizų ir piešinių. Šie modeliai, apimantys tokias sritis kaip inžinerija, skraidymas ir mechanika, atgaivina novatoriškas idėjas žmogaus, šimtmečiais pralenkusio savo laiką.

Geležinkelių transportas – muziejuje eksponuojama plati geležinkelių transporto paroda, kurioje galima pamatyti kultinį lokomotyvą „Ebe” ir kitus istorinius traukinius.

Oro ir jūrų transportas – šioje srityje eksponuojami įvairūs orlaiviai ir vandens transporto priemonės, atskleidžiančios transporto raidą per kelis dešimtmečius.

Erdvė – kosmoso skyriuje eksponuojamas natūralaus dydžio pirmojo Italijos palydovo „San Marco 1” modelis.

Medžiagos, energija ir tvarumas – šiuose eksponatuose daugiausia dėmesio skiriama medžiagų transformacijai ir naudojimui, energijos šaltiniams ir panaudojimui, taip pat su tvarumu susijusiems iššūkiams ir sprendimams.

Interaktyvios laboratorijos – muziejuje yra daug interaktyvių laboratorijų, kuriose nagrinėjamos chemijos, medžiagų, energijos, ryšių ir biotechnologijų temos. Šiose laboratorijose galima įgyti praktinės patirties, todėl jas ypač mėgsta jaunesni lankytojai.

Istorinis pastatas ir Olonos sparnas – muziejus įsikūręs XVI a. Olivetos vienuolyno pastate, kuris pats savaime yra architektūrinis objektas. Kita vertus, modernus Olonos sparnas kontrastuoja su šiuolaikiniu dizainu.

Informacija lankytojams

Darbo laikas – Muziejus paprastai dirba nuo antradienio iki penktadienio ir savaitgaliais, tačiau laikas gali skirtis. Prieš planuojant apsilankymą visada patartina patikrinti naujausią laiką.

Įranga – Muziejuje yra kavinė, knygynas ir nemokamas belaidis internetas. Taip pat sudarytos sąlygos neįgaliesiems lankytojams.

Renginiai ir seminarai – muziejuje nuolat vyksta renginiai, seminarai, laikinos parodos ir specialios programos mokykloms, todėl muziejus yra dinamiškas mokslo ir technologijų švietimo centras.

Reikšmė

Nacionalinis mokslo ir technologijų muziejus „Leonardas da Vinčis” ne tik pagerbia savo vardo genijaus atminimą, bet ir skatina mokslo ir technologijų supratimą istoriniame ir šiuolaikiniame kontekste. Jo interaktyvūs eksponatai ir edukacinės programos pabrėžia inovacijų vaidmenį formuojant mūsų praeitį, dabartį ir ateitį. Įvairaus amžiaus lankytojams, ypač šeimoms ir moksleiviams, muziejus siūlo įdomią ir informatyvią patirtį.

Planuodami apsilankymą Milane, pasidomėkite mados savaičių, dizaino mugių ir kitų renginių tvarkaraščiu, nes šis miestas yra pasaulinis mados ir dizaino centras. Be to, nors tai yra tik keletas pagrindinių lankytinų vietų, Milane gausu paslėptų brangakmenių, todėl klaidžiodami jo gatvėmis galite atrasti nuostabių dalykų.

Milanas lankytinos vietos 3

Kada rekomenduojama skristi į Milaną?

Geriausias laikas skristi į Milaną priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant oro sąlygas, biudžetą ir norimos patirti veiklos.

Sezono metas (birželio-rugpjūčio mėn.): Tai pagrindinis turizmo sezonas Milane, pasižymintis šiltu oru ir daugybe turistinės veiklos. Jis puikiai tinka tiems, kurie nori pasimėgauti lauko kavinėmis ir renginiais. Tačiau jis gali būti perpildytas, o skrydžių ir apgyvendinimo kainos paprastai būna didesnės.

Balandžio-gegužės mėn., rugsėjo-spalio mėn. –  šiais mėnesiais užtikrinama pusiausvyra tarp malonaus oro ir mažesnio turistų skaičiaus. Temperatūra yra vidutinė, todėl patogu tyrinėti miestą. Kainos paprastai būna mažesnės nei sezono piko metu.

Ne sezono metu (nuo lapkričio iki kovo mėn.) – žiemos Milane gali būti šaltos ir drėgnos, tačiau tai yra geriausias metas taupiems keliautojams. Čia rasite mažiausias skrydžių ir viešbučių kainas. Be to, tai puikus metas patirti Milano kultūrinius renginius ir lankytinas vietas uždarose patalpose, pavyzdžiui, muziejus ir teatrus, be minios žmonių.

Be to, planuodami kelionę atsižvelkite į svarbiausius renginius ir mados savaites, nes jie gali turėti didelę įtaką skrydžių ir viešbučių kainoms. Visada pravartu iš anksto užsisakyti bilietus, ypač jei keliaujate piko metu.

Milanas lankytinos vietos 4

Kiek laiko rekomenduojama praleisti Milane?

Trumpam vizitui Milane puikiai užteks 2-3 dienų, per kurias galėsite apžiūrėti tokias įžymybes kaip Duomo, Vittorio Emanuele II galerija ir pamatyti Da Vinčio Paskutinę vakarienę. Jei skirsite 4-5 dienas, galėsite aplankyti garsiuosius Milano muziejus, pavyzdžiui, Pinacoteca di Brera, ir pasimėgauti gyvybinga kulinarijos scena. Tokia trukmė taip pat leidžia ramiai tyrinėti ir galbūt surengti vienos dienos išvyką į netoliese esančias lankytinas vietas. Jei viešnagė truks 6 dienas ar ilgiau, galėsite pasinerti į Milano kultūrą, neskubėdami pasivaikščioti po įvairius rajonus ir surengti daugiau vienos dienos ekskursijų, pavyzdžiui, prie Komo ežero. Turtingą Milano mados, dizaino ir gastronomijos pasiūlą galima visapusiškai įvertinti ilgesnės viešnagės metu. Pritaikykite kelionės trukmę pagal savo pomėgius, nesvarbu, ar tai būtų istoriniai objektai, apsipirkinėjimas, ar vietos gastronomija.

Susiję straipsniai:

Orai Milane – kada geriausia keliauti į Italiją?

Kelionė į Italiją – aktuali informacija keliaujantiems

Meilės sostinė- Venecija ir jos romantiškiausios vietos

Orai Italijoje – kada geriausia keliauti?

Kur keliauti birželio mėnesį?