Kelionė gali būti viena iš labiausiai jaudinančių patirčių gyvenime. Nesvarbu, ar tai būtų nežinomų vietų „vilionė“, ar sugrįžimas į pažįstamas ir jau patikusias vietoves, bet kuriuo atveju tobulos kelionės paieškos jau iš savęs yra labai malonus laikotarpis ir tuo pačiu nuotykis savaime. Kaip išsirinkti, kur keliauti, kai visas pasaulis siūlo tiek daug dar neatrastų lobių? Pasinerkime į kelionių, kurios gali sukelti prisiminimus visam gyvenimui, paieškas.
Įsivaizduokite: sėdite namie ir nusprendėte, kad dabar pats laikas susikrauti lagaminus, bet nuo ko pradėti? Pirmiausia paklauskite savęs, ko ieškote. Ar nuošalios paplūdimio ramybės, ar šurmuliuojančio miesto įspūdžių, o galbūt įkvepiančio gamtos grožio? Kelionės tikslas turėtų atitikti jūsų troškimus. Naudokite šį klausimą kaip kompasą, kuriuo vadovausitės ieškodami.
Tada apsvarstykite savo biudžetą. Tai rėmai, pagal kuriuos galite piešti savo atostogų planus. Nesvarbu, kokio dydžio yra jūsų biudžetas, visada rasite jums tinkamą kelionę. Nuo kelionės su kuprine po Pietryčių Aziją iki pasimėgavimo prabanga Europos miestuose – jūsų finansai turi būti ne kliūtis, o kelias, padedantis rasti jums tinkamiausią kelionę.
Taip pat kitų keliautojų atsiliepimai gali būti neįkainojami. Įvairūs forumai ir socialinė žiniasklaida yra informacijos lobynai, kuriuose žmonės dalijasi savo patirtimi. Dalyvaukite šiose bendruomenėse, užduokite klausimus ir rinkite įžvalgas. Pamatysite, kad nuoširdžiausius atsiliepimus dažnai pateikia tie, kurie išgyveno jūsų planuojamą nuotykį.
Kada planuojate vykti į kelionę? Laikas yra labai svarbus. Pasitikrinkite kuris sezono metas geriausias Jūsų planuojamai aplankyti šaliai. Nes gali būti skirtumas tarp malonių ir sudėtingų atostogų. Juk nenorėtumėte vykti į Karibus uraganų sezono metu arba atvykti į Veneciją per Acqua Alta, ar ne? Planuokite išmintingai, atsižvelgdami į oro sąlygas, vietos šventes ir turistinį metą.
Kelionės užsakymas – dar vienas žingsnis, kuriam reikia skirti daug dėmesio. Nesvarbu, ar naudojatės kelionių agentūros paslaugomis, ar viską organizuojate patys, įsitikinkite, kad turite visus tvarkingus dokumentus. Vizos, kelionės draudimas ir apgyvendinimo rezervacija – tai tik ledkalnio viršūnė. Sudarykite kontrolinį sąrašą ir mėgaukitės ramybe, kurią suteikia kruopštus planavimas.
O ką daryti su netikėtais vietiniais perlais, kurių nėra aprašytų kelionių vadovuose? Pasikalbėkite su vietiniais gyventojais, nuklyskite nuo pramintų takų ir galbūt atrasite savo kelionės tikslo širdį ir sielą. Būtent šie spontaniški atradimai dažnai tampa svarbiausiu kelionės akcentu.
Galiausiai nepamirškite praktinių dalykų. Skiepai, valiutos keitimas ir tinkamų drabužių susidėjimas – tai aspektai, kurių nepaisymas gali apversti kelionę aukštyn kojomis. Sudarykite darbų sąrašą ir vieną po kito pažymėkite šiuos dalykus.
Pasiruošimas kelionėms – planuokite viską protingai
- Kai pakuojate drabužius, susukite juos, o ne sulankstykite. Taip ne tik sutaupysite vietos, bet ir sumažinsite raukšlių kiekį. Norėdami žengti dar vieną žingsnį pirmyn, naudokite pakavimo kubelius, kad sutvarkytumėte savo daiktus ir suspaustumėte juos, kad daugiau tilptų į bagažą.
- Turėkite pasų, asmens tapatybės kortelių ir draudimo kortelių skaitmenines kopijas, saugiai laikomas internete. Tokios paslaugos kaip „Google Drive” ar „Dropbox” gali išgelbėti, jei pamestumėte kokius nors dokumentus.
- Apsvarstykite drabužius su paslėptomis kišenėmis arba diržą su pinigais, kad vertingi daiktai būtų saugūs. Kišenvagių gali pasitaikyti bet kur, todėl turėdami slaptą slėptuvę galite būti tikri, kad neliksite be pinigų.
- Pasiimkite aukštos kokybės nešiojamąjį įkroviklį, kad prietaisai būtų įkrauti per ilgas kelionės dienas. Rinkitės įkroviklį, kuris palaiko greitąjį įkrovimą ir prireikus gali aptarnauti kelis įrenginius.
- Įsigiję vietinę SIM kortelę, atvykę į paskirties vietą, galite sutaupyti daug tarptinklinio ryšio mokesčių ir dažnai gauti geresnes paslaugas.
- Prieš išvykdami atsisiųskite svarbiausias programėles. Maps.me arba „Google Maps” žemėlapiai neprisijungus prie interneto, vertimo programėlės ir vietinio transporto programėlės – visa tai gali palengvinti jūsų kelionę.
- Rinkitės daugkartinio naudojimo ir universalius daiktus, pvz., šaliką, kuris gali būti antklodė arba sarongas, ir batus, kurie būtų patogūs vaikščioti, bet pakankamai gražūs oficialiai išvykai.
- Suprasdami vietos papročius ir mokėdami kelias frazes vietos kalba, galite praturtinti savo kelionės patirtį ir užmegzti ryšius su vietiniais gyventojais.
- Į kelionę pasiimkite savo užkandžių. Maistas oro uoste yra brangus, o turėti savo užkandžių gali būti sveikesnis ir pigesnis pasirinkimas.
- Niekada nenuvertinkite kelionės draudimo svarbos. Juo galima apdrausti viską – nuo prarasto bagažo iki skubios medicininės pagalbos.
Apibendrinant galima pasakyti, kad kelionių paieška – tai ne tik vietos, kurią norima aplankyti, paieška. Tai – patirties, kuri praturtins jūsų gyvenimą, kūrimas. Reikia užduoti tinkamus klausimus, sužinoti atsiliepimus, būti praktiškiems ir kartais leisti kelionei vykti taip, kaip ji nori. Taigi, kur jus nuves kitos paieškos? Saugių kelionių ir tegul jūsų nuotykiai būna gausūs, o rūpesčių – nedaug.